Blog-900x300

Mobil odaklı geliştirmelere devam eden Facebook, retargeting servisi FBX’in ağırlıklı olarak masaüstü kullanıma uygun olduğundan dolayı sonlandıracağını duyurdu. Facebook; ‘Peki, şimdi ne olacak?’ sorusuna da ‘Dinamik Reklamlar’ diye cevap veriyor.

Nedir Bu Dinamik Reklamlar?

Dinamik Reklamlar, Facebook ve Instagram’da değişken görsellerle yayınlayabileceğiniz, retargeting reklam modeli. Dinamik Reklamlar ile sitenizi ziyaret eden kullanıcıların masaüstü ve mobildeki davranışlarına göre özel reklamlar hazırlayabilir, onları sitenizde belirli aksiyonlar almaya yönlendirebilirsiniz. Yani Facebook tarafından oluşturulan, tamamen kişiselleştirilmiş reklamlardan bahsediyoruz.

Neden Kullanmalıyım?

-Ürünlerinizi ziyaret eden potansiyel müşteriler ile iletişimi koparmamak için,

-İncelenen ürünlerin alternatifleri hakkında onları bilgilendirmek için,

-Çapraz satışı desteklemek ve maliyetleri düşürmek için,

-Müşteri sadakatini arttırmak için.

Kimler Kullanmalı?

Facebook dinamik reklamları e-ticaret, seyahat sektörleri başta olmak üzere direkt satış odaklı şirketlere öneriyor. Nanigans’ın 2015 Q3 ve Q4 raporlarına göre dinamik reklam kullanan reklamveren sayısı %210 artış gösteriyor. E-ticaret sitesi Pomelo 4 aylık dinamik reklam deneyimi ile dönüşümlerini 10 kat arttırdığını ve satış başı maliyetlerini (CPA) %85 oranında düşürdüğünü açıkladı.

 

Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.