Senede bir kez düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinden Google’ın seçkin ajanslarının katıldığı Google Accelerate etkinliği 13-14 Ekim tarihlerinde Dublin’de gerçekleşti. Google, Google Partners rozetine sahip ajanslarını geliştirmek, dijital dünyadaki yenilik ve trendlerden haberdar olmasını sağlamak amacıyla düzenlenen bu etkinliğe UNC Digital olarak biz de davet edildik.

2 gün boyunca süren etkinlikte pek çok konuşmacı programatik satın alma, mobil reklamcılık, insanları reklamlarda etkileyen duygusal faktörler, video içeriğin yükselişi gibi konulardan bahsedildi. Öyle ki 2019 yılında online data trafiğin %69’unun videodan geleceğine dair beklenti var. Aynı zamanda online alışveriş yapanların %42’sinin ürünü satın almadan önce video izledikleri verilen bilgiler arasında. Mobil video reklamlarının ad recall (hatırlanma) oranlarının da daha yüksek olduğuna dair bulgular var.

Herkesin konuştuğu fakat kimsenin hala tam olarak hakim olamadığı “Programatik Satın Alma” da ilgi gören konuşmalardan biriydi. Programtik satın alma ile ilgili en net bilgi, Amerika’daki reklamların %55’inin bu teknoloji ile satın alınması. Bu trendin yıllar içerisinde daha da popülerleşeceği, ajansların bu teknolojiye yönelmesi ve yatırım yapması gerektiği vurgulandı.

Bizler, UNC Digital olarak, değişen dünya ve kullanıcı trendleri, yeni dijital reklamcılık teknikleri ile markanıza değer katmak için hazırız. Bizi takip edin!