Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, web-sitesinin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında markanın hedeflediği kelimeler ile yapılacak aramaların sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmaları kapsar.

Faydası Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, web-sitesini arama motorlarının kriterleri ile uyumlu hale getirerek, belirlenen anahtar kelimelerle yapılacak aramalarda üst sıralarda yer almasını sağlar. Organik trafik, bir web-sitesi için en önemli ziyaret kaynaklarından biridir. Dolayısıyla; sitenin arama hacmi yüksek anahtar kelimeler ile yapılacak aramaların sonuçlarında üst sıralarda yer alması da, dönüşüm oranlarını arttırmanın en etkili yollarından biri haline gelmektedir.

Nasıl İşler?

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları teknik, içerik ve link inşası olmak üzere 3 ana kulvardan yürütülür. Teknik kısımda yazılım ağırlıklı işlemler yapılır; web sitesi, arama motorları ile uyumlu olacak şekilde optimize edilir. İçerik kısmında, belirlenen anahtar kelimeler özelinde SEO odaklı içerikler üretilir. Link inşası kısmında ise diğer web-siteleri üzerinden backlink alınarak organik trafik arttırılır.

Optimizasyon çalışmaları, en az 6 – 12 ay arasına yayılır. En azından 6 aylık bir çalışma yapılmaması durumunda, sağlanan verim net bir şekilde görülemez. Çalışmanın verimli olup olmadığı; organik trafik, SEO metrikleri ve anahtar kelimelerde arama motoru sıralaması değişikliklerine bakılarak analiz edilebilir.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games