Nedir?

Dijital kampanya yönetimi, dijital reklam kampanyasının başlangıcından itibaren, konunun uzmanları tarafından düzenli olarak kampanya takibi yapılması ve ortaya çıkan sonuçlar ışığında kampanyanın optimize edilerek belirlenen hedeflere ulaşmasının sağlanmasıdır.

Faydası Nedir?

İnternet reklamcılığının en önemli ve dikkat edilmesi gereken noktası kampanyaların yönetim sürecidir. Zira bir dijital reklam kampanyasının başarılı olması, kampanya yönetiminin doğru yapılmasına bağlıdır. Kampanyaların doğru ve düzenli takibi, belirlenen hedeflere optimum süre ve bütçe ile ulaşılmasını sağlayacaktır. Dijital kampanya yönetimi; kampanyanın düzenli olarak kontrol edilmesi ve raporlanması, mecraların performanslarına göre optimizasyon yapılması ve oluşabilecek olağanüstü durumlarda kampanyanın durdurulması, yavaşlatılması veya hızlandırılmasını kapsayacağından; efektif bir kampanya için olmazsa olmazdır.

Nasıl İşler?

Kampanyanın onaylanıp başlatılmasını takiben, konunun uzmanları kampanyayı günlük olarak takip ederler. Kampanyada seçilen mecraların performansları incelenerek günlük olarak mecra değişikliğinin yapılıp yapılmayacağı, bütçe revizesine ihtiyaç olup olmadığı gibi konularda aktif olarak hareket edilir.

Dijital kampanya yönetimi ile, kampanya sonunda ortaya çıkan sonuçların, kampanya başında belirlenen hedefler ile uyuşması sağlanır. Daha doğru sonuçlar ve etkili kararlar alınabilmesi için, süreç boyunca birçok kampanya takip aracı kullanılır.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games