Nedir?

İnternet reklamcılığı, markaların ürün ve hizmetlerini, hedef kitlelerine internet yolu ile ulaştırabilmelerini mümkün kılan reklamcılık türüdür. İnternet reklamcılığında markalar, hedef kitlelerine ulaşmak için en uygun mecrayı seçtikten sonra, marka bilinirliklerini ve performanslarını arttırmak için mesajlarını hazırlayacakları videolar, bannerlar ve içerikler aracılığı ile iletirler.

Faydası Nedir?

İnternet reklamcılığının en önemli özelliği yüksek derecede ölçülebilir olmasıdır. Özellikle diğer reklam türleri ile karşılaştırıldığında, internet reklamlarının ölçüm metriklerinin çok daha geniş kapsamlı olduğu görülmektedir. Reklamlarınızın gösterim sayısı, tıklanma oranı, video izlenmeleri, tekil erişim rakamları, demografik sonuçları ve daha birçok detay, kampanya sırasında kullanılan araçlar ile raporlanabilmektedir. Bu sayede kampanya sonuçları sağlıklı bir şekilde ölçülebilmekte; kampanya optimizasyonu da daha efektif bir şekilde yapılabilmektedir.

Bunların yanı sıra, günden güne ortaya çıkan teknolojik gelişmeler sayesinde, kitle hedefleme seçenekleri giderek artmakta ve bu sayede doğru hedef kitleye ulaşmanız daha da kolay hale gelmektedir. Yaş, cinsiyet, lokasyon, mobil cihaz modeli, davranışsal alışkanlıklar gibi pek çok hedefleme seçeneği, internet reklamcılığını diğer reklam formatlarına göre daha etkili kılmaktadır.

İnternet reklamcılığının bir diğer faydası ise, hızlı hareket imkanı tanıyan bir reklam türü olmasıdır. Kampanyaların hazırlık ve aktivasyon süreçlerinin anlık takibinin yapılabilmesi, hızlı optimizasyon imkânı ve reklamların gerektiğinde acil olarak durdurulabilmesi gibi olanaklar; ajanslara, reklamverenlere ve yayıncılara anlık hareket kabiliyeti sağlamaktadır.

Bu özelliklerinden dolayı, internet reklamcılığı markanın hedefine optimum sürede optimum bütçe ile ulaşmasını; gelen kampanya hedefleri doğrultusunda gerek marka bilinirliğini arttırma gerek satış performansı yükseltme gibi konularda hızlı ve kesin sonuçlar almasını mümkün kılar.

Nasıl İşler?

Medya planlama ekibi, gelen brief ve bütçeler doğrultusunda öncelikle hedef kitle ve rakip analizi gerçekleştirir. Daha sonra hedef kitleye ulaşmak için uygun mecra belirlenir. Seçilen mecralar doğrultusunda da bütçe ve kampanya zamanlamasının düzenlendiği medya planı hazırlanır ve marka onayına sunulur.

Onay sürecinden sonra, kampanya materyalleri temin edilip yayınlar başlatılır. Günlük olarak yapılan kampanya takibi ve 2 günlük periyodlar ile müşteriye sunulan raporlar doğrultusunda markalar ile ortak karar verilerek kampanya optimizasyonları düzenli olarak gerçekleştirilir. Kampanya sonucunda da, final raporu hazırlanıp değerlendirme toplantısı ile markaya sunulur.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games