Nedir?

Reklam satın almanın geleceği olarak tanımlanan programatik satın alma; reklam alım, optimizasyon ve yerleştirme işlemlerinin, gelişmiş algoritmalara sahip, kısa sürede büyük ölçüde veri işleyerek isabetli hedeflemeler yapabilen yazılımlar tarafından otomatik olarak gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir.

Faydası Nedir?

Programatik satın alma sırasında hazırlanan kampanyalar doğru kurgulandığında, kampanya hedeflerine ulaşma maliyetleri diğer modellere göre çok daha düşük kalmaktadır. Doğru kampanya kurgusu sayesinde, hedef kitlelere doğru zamanda, doğru mecralar ile erişilir ve bu sayede de kampanyanın hedefine ulaşması sağlanır. Gelişmiş demografi, segment ve veri hedefleme seçenekleri ve yeniden hedefleme gibi kurgular ile programatik satın alma, markaların doğru hedef kitle ile etkili iletişim kurabilmesini mümkün kılar. Yaş, cinsiyet, lokasyon, alışkanlık gibi kriterlere göre yapılan isabetli hedeflemeler sayesinde, doğru markanın doğru web-sitesinde, ideal formatta reklam çıkması ve dolayısıyla bütçenin de optimum düzeyde kullanılması sağlanmış olur.

Nasıl İşler?

Hazırlanan medya planı kapsamında programatik reklamlar için ayrılan bütçe doğrultusunda yayınlar başlatılır. Programatik satın alma yönteminin başarılı olabilmesi için, kampanya başlangıcında hedeflemeler ve seçilecek web-sitesi kategorileri doğru belirlenmeli; kampanyaya mümkün olduğunca çeşitli ölçülerde görseller ile başlanmalıdır.

Sistem, zamanla belirlenen hedeflemeler doğrultusunda kampanyayı optimize edecek; ideal görseller ve web-siteleri ile kampanyaya devam edilmesini ve bu sayede doğru kitlenin, doğru reklamları görmesini sağlayacaktır.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games