Nedir?

Kullanımı günden güne artan Facebook, Instagram, LinkedIn gibi sosyal medya platformlarının pazarlama aracı olarak kullanılmasına sosyal medya reklamcılığı denir. Sosyal medya reklamcılığı uygulamaları arasında; tıklama, uygulama indirme, sepete ekleme, sayfa beğenme, video görüntülenmesi elde etme gibi yöntemler bulunur.

Faydası Nedir?

Sosyal medya siteleri ve uygulamaları, markanın bilinirliğini artırması ve satışlarını yükseltmesi için en önemli araçlar arasında yer alır. Bir milyarı aşkın aktif kullanıcısı olan Facebook, toplam kullanıcı sayısı 600 milyonu geçen Instagram ve 26 milyar dolar gibi bir fiyata Microsoft’a satılan LinkedIn gibi platformlar, markaların potansiyel kullanıcılarını bulmaları için ideal kanallar arasındadır. Dolayısıyla markalar, bu internet devlerinin gelişmiş hedefleme algoritmaları ile reklam yatırımlarından istedikleri dönüşleri elde edebilirler.

Doğru bir şekilde segmente edilmiş ve tanımlanmış hedef kitleler belirleyerek sosyal medya reklamları ile nokta atışı hedeflemeler yapmak, reklam bütçenizi akıllıca harcamanıza ve yatırımlarınızdan ciddi bir getiri elde etmenize yardımcı olacaktır.

Nasıl İşler?

Reklam açık artırma sistemimiz, yayınlanacak en iyi reklamları, reklamların maksimum tekliflerine ve performanslarına göre seçer. Bu süreçte örneğin Facebook’taki tüm reklamlar birbirleriyle rekabet eder ve başarılı olma ihtimali en yüksek reklamlar gösterilir. Bu sayede marka, sosyal medya platformlarından reklam bütçesi için en yüksek verimi alır.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games