Nedir?

Sosyal medya yönetimi, markaların, günümüzdeki en önemli iletişim kanallarından olan sosyal medya mecraları üzerinden yapacağı iletişim çalışmalarının genel pazarlama stratejilerine uygun bir şekilde yürütülmesini mümkün kılan strateji, içerik ve moderasyon hizmetlerini kapsar.

Faydası Nedir?

Uzman kişilerce hedef kitle analizleri yapılır; ve markanın iletmek istediği mesaja uygun çeşitli stratejiler aracılığıyla, belirlenen kitle ile sosyal medya platformları üzerinden iletişim gerçekleştirilir. Bu sayede gündeme ve güncel trendlere uzak kalınmadan, markaya seçilmiş mecralarda etkin bir dijital varlık kazandırılır. Proaktif yaklaşımlar, dönemsel sosyal medya projeleri ve hızlı aksiyon becerisi, markanın iletişim için seçilen mecralardaki hareket kabiliyetini arttıracak en önemli faktörlerdir.

Nasıl İşler?

Sosyal medya ekibi, markalardan alınan brief doğrultusunda bir iletişim stratejisi oluşturur. Markaya dair her türlü materyal, bu iletişim stratejisinin oluşumunda önemli bir rol üstlenir. Daha sonra, belirlenen bu strateji doğrultusunda oluşturulacak içerikler ile birlikte seçili sosyal medya mecralarında iletişime başlanır. İçerik üretimi hem metinsel hem de görsel olarak sağlanmaktadır.

Moderasyon ekibi, sosyal medya iletişimi boyunca, mecralar üzerinden hedef kitle ile bire bir iletişim halinde olur. Aylık, altı aylık ve yıllık raporlamalar ile markaların mecralar üzerindeki performansı yakından takip edilir; belirlenen ihtiyaçlara yönelik aksiyonlar alınır ve hedeflere ulaşmak için gerekli optimizasyon çalışmaları yapılır.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games