Nedir?

Web analiz, bir web-sitesinin trafik kaynakları, demografik, ziyaret metrikleri ve kullanıcı davranışları gibi alanlar baz alınarak detaylı bir incelemeye tabi tutulması olarak tanımlanabilir.

Faydası Nedir?

Web analiz, markanın hedeflediği kitlenin siteye yaptığı ilk ziyaretten, dönüşüme kadar geçen tüm süreci kapsar. Bu süreç boyunca site, kullanıcılar, ve bu ikisinin etkileşimi detaylı bir şekilde incelenip yorumlanır, ve elde edilen veriler ileriye dönük stratejilerin oluşturulması sürecinde kullanılır. Dolayısıyla düzenli olarak, doğru bir şekilde yapılan web analizi, markanın sitesinin ve dijital pazarlama faaliyetlerinin daha sağlıklı şekillenmesine olanak tanıyacaktır.

Nasıl İşler?

Web analiz çalışmaları, belirli web-sitesi ölçüm araçları kullanılarak gerçekleştirilir. Öncelikli olarak, siteye gelen hedef kitle doğrulanır. Eğer istenen hedef kitle ile sahip olunan kitle arasında önemli bir fark varsa, kanal bazında hedef kitle analizleri çıkartılır. Tabii ki bu da markanın yaptığı iletişim kanallarında değişikliğe gidilmesi anlamına gelir.

Hedef kitle doğrulaması tamamlandıktan sonra, bu kitlenin sitedeki ziyaret metrikleri, davranışları ve alışkanlıkları takip edilir. Bu metrik takibinin sonucunda, iyileştirilmelerin gerekli olduğu kararı alınırsa, sitede başta içerik ve tasarım anlamında olacak şekilde belli başlı iyileştirmelere gidilir. Bu iyileştirmeler ile, metrikleri daha iyi bir seviyeye çekmek ve sitenin daha çok kişi tarafından, daha efektif bir şekilde kullanılmasını sağlamak hedeflenir.

Beraber Çalışalım


Projeniz hakkında daha detaylı konuşmak için bizimle iletişime geçin!

REFERANSLARIMIZ

Free WordPress Themes, Free Android Games